Trendy v bydlení podle značky Jika: Nebojte se dlažby v interiéru

  //  Novinky archiv

Dávno neplatí, že by obklady a dlažba byly pouze dominantou koupelen nebo chodeb. Naopak. Současné trendy prosazují jejich využívání i v dalších místnostech, a to nejen kuchyních, ale také obývacích pokojích a ložnicích. Moderní je velkoformátová dlažba, která dodá interiéru styl a zároveň jej dokáže opticky zvětšit. Vybírat lze navíc z celé škály barev a dokonalých dekorů včetně těch, které věrně replikují přírodní materiály. Výhodou dlažby je pak i větší odolnost než v případě dřeva či kamenů a také její jednoduchá údržba. Jak vybrat tu správnou do vašeho domova?
Při výběru dlažby je třeba vzít do úvahy několik faktorů. Za prvé je třeba zvážit, jak bude dlažba v místnosti zatěžována. Jinak tomu bude v ložnici a jinak zase na chodbě nebo v kuchyni, kde je namáhána podstatně více. Jak na chodbě, tak v kuchyni byste měli zvolit odolnou dlažbu s vyšším stupněm otěruvzdornosti, vzhledem k tomu, že ji budete častěji uklízet. V kuchyni pak s ohledem na vyšší vlhkost dozajista oceníte také protiskluzovou úpravu.
Neméně důležité je i estetické hledisko. Dlažba by měla ladit s celkovým stylem vašeho domova. Ideální variantou je volit jednotný dekor, abyste se vyhnuli riziku nesourodosti, a to zejména v případě, že v místnosti plánujete kromě dlažby také obklady na stěnu. Sázkou na jistotu jsou neutrální barvy, jakými jsou například bílá, béžová či šedá, které se skvěle kombinují. Zajímavou a moderní variantou jsou dlaždice s dekorem betonu hodící se do čistých a minimalistických interiérů. Oblíbenou variantou jsou také dlaždice imitující přírodní materiály, jako dřevo a kámen.

(podle tiskové zprávy z 11. 7. 2018; red)