SEFPRO vytvořilo společný podnik s Anhui Sino-Refractory Technology Co.

  //  Novinky archiv

ité žáruvzdorné materiály jsou základními stavebními prvky sklářských pecí. Jsou schopné odolávat extrémním podmínkám, jako jsou vysoké teploty, korozivní atmosféry a proudění skla. Jejich kvalita je rozhodující pro výkon a životnost pecí a jsou klíčem k podpoře sklářského průmyslu při dosahování uhlíkové neutrality.
Společnost SEFPRO působí v Číně od roku 1991. Provozuje továrnu na lité žáromateriály pro sklářský průmysl v Pekingu a od roku 2005 závod v Linyi na sintrované žáruvzdorné materiály určené zejména na trh s vyztužovacími vlákny a speciálním sklem. Od roku 2005 oba závody spolupracují s expertním střediskem Saint-Gobain Research v Šanghaji (SGRS).
Anhui Sino-Refractory Technology Co., Ltd. (AFR) je mladá společnost vyrábějící vysoce výkonné lité žáromateriály pro sklářský průmysl. Byla založena počátkem roku 2016 a nachází se v Bengbu, v provincii Anhui v Číně, v blízkosti hlavních zákazníků a strategických dodavatelů. SEFPRO si od joint venture slibuje lepší pozici pro podporu růstu čínského sklářského průmyslu a pro poskytování vysoce výkonných řešení čínským zákazníkům.

(podle www.glassinchina.com z 20. 6. 2022; pn)