Interaktivní instalace společnosti Preciosa Lighting získala cenu HD Awards

  //  Novinky archiv

Pearl Wave, interaktivní Signature Design, který měl premiéru na Monaco Yacht Show 2018, vyhrál ocenění HD Awards v kategorii produkt – osvětlení. Ceny HD Awards, za nimiž stojí americký magazín Hospitality Design, oslavují to nejlepší na poli projektového a produktového designu.
„Neskutečně nás těší, že Pearl Wave vyhrál kategorii osvětlení. Byl to velmi vyrovnaný boj i s ohledem na bohaté zkušenosti ostatních finalistů,“ říká Michael Holy, ředitel americké pobočky Preciosa Lighting, a dodává: „Nejcennější vlastností tohoto designu je jeho flexibilita. Pearl Wave skvěle působí jak v interiéru jachty, tak i v rámci veřejných prostor. Ať už s interaktivní funkcí či bez, jako pouhý světelný umělecký objekt. Jedná se o ukázkový příklad designu, který dokáže vyvolávat emoce a propojovat lidi.“
Pearl Wave se skládá z více než 700 ručně vyrobených komponentů, perel z materiálu triplex opal, které jsou zavěšeny na pozlacených kovových prutech. Hravé svítidlo probouzí radost ze života. Dokáže totiž reagovat na zvuky vzniklé při cinkání skleniček během přípitku a na jejich základě vytvářet rozličné světelné efekty. Čím více lidí se u stolu sejde, čím větší je oslava, a čím více lidí pozvedne skleničku k přípitku, tím více světlo ožívá.

(Preciosa, červenec-září 2019, s. 23)